Współpraca z Wisłą Kraków

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zelkowie współpracuje z Akademią Piłkarską Wisła Kraków i TS Wisła Kraków oficjalnie od 25 sierpnia 2017 roku, kiedy to obie organizacje współ-założyły 1-szą na terenie gminy Zabierzów klasę sportową o profilu : Piłka Nożna. W klasie uczy się 14 uczniów i obok tradycyjnego programu zajęć ogólnokształcących dla szkół podstawowych – uczniowie/sportowcy realizują 10 godz. wychowania i sportu zgodnie z oficjalnym programem PZPN i MEN.

Chłopcy ćwiczą i trenują pod okiem trenerów: Jerzego Ostrożańskiego (UKS Zelków) i Macieja Papieża (TS Wisła). Zajęcia odbywają się na obiektach w Zelkowie (sala gimnastyczna, boisko sztuczne i stadion JKS Zelków) oraz TS Wisła Kraków (hala przy ul. Reymonata w Krakowie).

Obok współprowadzenia piłkarskiej klasy sportowej w NSP w Zelkowie trenerzy TS Wisła Kraków prowadzą na obiektach Słonecznego Wzgórza treningi dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach “Wiślackich Skrzatów”. Współpraca obejmuje również inne inicjatywy, np. wyjazdy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na mecze ligowe Wisły Kraków, wymianę pamiątek i gadżetów czy wspieranie wzajemnych akcji i wydarzeń.

W planach Szkoły i TS Wisły Kraków jest otwarcie kolejnych klas o charakterze sportowym wraz z uwzględnieniem innych dyscyplin sportowych.