Zwycięstwo w turnieju “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!

  • by
Dziś na stadionie Kmity Zabierzów odbyły się eliminacje turnieju piłki nożnej – “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Startowało w nim 18 zespołów z powiatu krakowskiego w kategorii wiekowej U-12.
 
W fazie grupowej nasza szkolna drużyna wygrała 7:0 z drużyną z Krzeszowic oraz 5:1 z zespołem z Sieciechowic.
 
W ćwierćfinale NSP Zelków pokonała zespół ze Skawiny 3:0.
 
W półfinale trafiliśmy na SP Bębło. Wygraliśmy 5:1.
 
W finale zmierzyliśmy się z drużyną SP Bibice. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 0:0.
W rzutach karnych padł wynik 3:1 dla szkoły w Zelkowie! 🙂 Gratulacje!
 
Drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Grochowalski, Paweł Kmita, Paweł Kołodziej, Stanisław Podgórny, Adam Roszak, Robert Roszak, Arek Stachyra, Mateusz Szumiec, Igor Wygoda i Jan Zalewski. Wszystko to pod okiem trenera Jerzego Ostrożańskiego.
 
Następny etap to rozgrywki na szczeblu województwa. Finał Turnieju o Puchar Tymbarku jak co roku odbędzie w maju przyszłego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 
***
 
Wczoraj w tym samym turnieju rywalizowali zawodnicy w kategorii wiekowej U-10. Nasza drużyna wygrała swoją grupę dzięki dwóm zwycięstwom: 5:1 i 4:1. W ćwierćfinale NSP Zelków zmierzyła się z zespołem ze Skawiny i po emocjonującym i wyrównanym meczu przegrała nieznacznie 0:1. I odpadła z dalszych rozgrywek.
 
Trzymamy kciuki za naszą drużynę w kategorii U-12! 🙂