Piłkarska Kadra U-9

To były kolejne PIŁKARSKIE EMOCJE!

W niedzielę, czternastego stycznia, w Hali Sportowej w Krzeszowicach zawodnicy UKS Zelków urodzeni w roku 2009 i młodsi rozegrali swój pierwszy oficjalny turniej piłkarski!

Zawody były bardzo mocno obsadzone, obok utytułowanych drużyn Wisły Kraków i Hutnika Kraków występowały także Skalanka Skała, Wolanka Wola Filipowska, Triumf Alwernia i Górzanka Nawojowa Góra.

W swojej grupie Zelków rywalizował z Hutnikiem, Triumfem i Wolanką – wszystkie te debiutanckie mecze przegrał odpowiednio 1:7, 1:6 i 0:2. Z meczu na mecz jednak zawodnicy UKS Zelków grali zdecydowanie lepiej.

W kolejnym spotkaniu UKS grał ze Skalanką. Rywalizacja była bardzo wyrównana z wieloma okazjami do strzelenia bramek. Ostatecznie tu także nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala w stosunku 1:2. W ostatnim swoim meczu turniejowym z Górzanką zawodnicy z Zelkowa zdecydowanie wygrali 2:0. Stres debiutancki minął, wszyscy zawodnicy w tym meczu pokazali się z bardzo dobrej strony. Wniosek jest jeden, należy regularnie trenować i grać jak najczęściej w turniejach oraz sparingach. Nasi zawodnicy z rocznika 2009 grając z meczu na mecz coraz lepiej, zdobyli pierwsze piłkarskie doświadczenia.

Uczniowski Klub Sportowy Zelków wystąpił w składzie:

Karol Cielecki, Kacper Ciura, Olaf Dymacz, Mateusz Grochowalski, Igor Pająk, Piotr Pyzioł, Mateusz Szumiec, Szymon Krawczyk.

Gratulacje za ambicję i walkę!