Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

  • by

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w VI LO w Krakowie zwieńczył Językowy Konkurs Szkół partnerskich VI LO. Po raz pierwszy w tym gronie znalazła się Szkoła z Zelkowa. Reprezentację naszą pod okiem pani Anity Prokopowicz utworzyli uczniowie : Mikołaj Żbikowski, Aleksandra Koźlak oraz Anna Podgórna. Szkoła z Zelkowa wypadła w konkursie świetnie, tym bardziej , iż w stawce 10 szkół, aż 8 to były gimnazja ! Nasza Szkoła zajęła wysokie 3. miejsce, wyprzedzając wiele starszych reprezentacji, co doskonale świadczy o wiedzy uczniów i pracy naszych nauczycieli. Serdecznie gratulujemy !

Pierwszego marca 2018r. klasa VI a oraz VII a pod opieką Pana Dyrektora Macieja Antkiewicza oraz Pań: Anny Kawęskiej i Anity Prokopowicz udały się do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie, aby celebrować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sztuki pięknego przemawiania, wsłuchując się w interesujący wykład prof. Anny Jończyk pt.: „Retoryka reklamy”. Następnie nasza drużyna „ Żelki 3” w składzie: Mikołaj Żbikowski, Aleksandra Koźlak oraz Anna Podgórna wzięła udział w konkursie polonistycznym. Zmagania nie były łatwe, gdyż był to konkurs adresowany do gimnazjalistów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!