Powstał Uczniowski Klub Sportowy Zelków!

W okresie “międzyświątecznym” doszło do oficjalnego zarejestrowania nowego szkolnego klubu sportowego UKS Zelków. Możemy dziś już oficjalnie ogłosić, iż wszelkie pozalekcyjne formy uprawiania sportu w naszej Szkole mają swoją podmiotowość – jest nim klub sportowy społeczności naszej Szkoły – UKS Zelków. Jak większość z Was wie od kilku miesięcy coraz prężniej działała i działa przy naszej Szkole Szkółka Piłkarska Zelków, która zyskała swoją oficjalną nazwę, barwy i podmiotowość prawną, jaką jest właśnie UKS. W porozumieniu rodziców, nauczycieli, dyrekcji i właścicieli Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zelkowie zawiązano UKS Zelków aby jeszcze wzmocnić rozwój sportu młodzieży i dzieci w środowisku zelkowskim. UKS Zelków to klub przede wszystkim uczniów Szkoły w Zelkowie ale jego sekcje i przynależność do nich (na razie powstała sekcja piłki nożnej ale w planach są też następne) są otwarte także na dzieci i uczniów innych szkół, które chciałyby rozwijać się sportowo właśnie w UKS Zelków. Szkółka Piłkarska UKS Zelków ma na koncie już kilka występów, w planach są kolejne. Oprócz tego w lutym odbędzie się pierwszy sportowy obóz zimowy organizowany właśnie przez zelkowski UKS. Przypominamy, iż cały czas można dołączyć do sekcji piłki nożnej, która trenuje w poniedziałki, czwartki i piątki.

Uformował się też pierwszy Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego “Zelków” : Prezesem został p. Jerzy Ostrożański (nauczyciel i trener), vice-prezesem jest p. Maciej Antkiewicz (dyrektor Szkoły), a skarbnikiem p. Maciej Papież (nauczyciel i trener). Przed Zarządem Klubu szkolnego trudne wyzwania – w planach jest zgłoszenie pierwszej piłkarskiej drużyny rozgrywkowej w rocznikach 2008 – 2010 już na wiosnę br., rozwój sekcji piłki nożnej poprzez stworzenie kolejnych grup (roczniki 2010 – 2011, 2012, może także dla dziewcząt), stworzenie kolejnej sekcji sportowej w zależności od zainteresowania uczniów oraz wiele spraw organizacyjnych, typowych dla nowopowstałego klubu sportowego. Wszelkiego rodzaju pomoc o charakterze materialno-organizacyjnym osób związanych ze Szkołą w Zelkowie będzie bardzo mile widziana i zapewne pomoże w wielu sprawach. Wszelkich informacji na temat UKS Zelków, sekcji Szkółki Piłkarskiej czy też obozu zimowego udziela p. Trener Ostrożański pod nr. tel. 691 505 473 lub dyrektor Szkoły – 12 283 09 23. Informacje będą też wkrótce dostępne w zakładce SPORT na internetowej stronie Szkoły : slonecznewzgorze.pl.