Ślubowanie Klas Pierwszych

Dniu Edukacji Narodowej społeczność uczniowska, zaproszeni goście oraz rodzice uczestniczyli w podniosłej uroczystości pasowanie na ucznia uczniów pierwszej klasy. Jest to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez.

Na początku zabrali głos zaproszeni goście – ksiądz Proboszcz Parafii Bolechowice, który pobłogosławił nowych uczniów oraz przedstawiciel Gminy Zabierzów. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym.

Pierwszoklasiści zaprezentowali piękny i ambitny program słowno – muzyczny, przygotowany przy pomocy jednej z mam. Po występie,
w symboliczny sposób poprzez przysięgę i pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor, pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Stali się członkami społeczności szkolnej, czyli nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami tej szkoły.

Gratulujemy im i cieszymy się wraz z nimi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.